Kabbalah Science 
Kabbalah Science
Kabbalah Science

קבלה בימינו

הדור האחרון

 

בתקופה שבה שורת משברים פוקדת את "הכפר הגלובלי" שבו אנו חיים, גובר הצורך בנוסחה נכונה לכינון חברה אנושית מאושרת. היעדר נוסחה שכזו הוא המקור לכל המשברים השונים הפוקדים את היחיד, המשפחה, האומה והאנושות. על רקע זה הופכת משנתו החברתית של הרב יהודה אשלג, "בעל הסולם", לאקטואלית וחיונית יותר מאי פעם. צעד אחר צעד מוליך אותנו המחבר להיכרות עם חיבוריו העיקריים של בעל הסולם, וחושף לראשונה את "כתבי הדור האחרון" שנותרו על שולחן עבודתו בערוב ימיו.

(את הספר ניתן לרכוש באתר ספרי קבלה; להורדת גרסת PDF לחצו כאן; להורדה כמסמך Word לחצו כאן)

שני המאורות הגדולים

 

התפשטות חכמת הקבלה הפכה לתופעה נפוצה, הקשורה ישירות לסיום תקופת הגלות והקמת מדינת ישראל. אבני היסוד לבניין זה הונחו בעיקר על-ידי שני גדולי רוח ומחשבה, שני המאורות הגדולים, המקובלים הרב אברהם יצחק הכהן קוק (1865-1935) והרב יהודה לייב הלוי אשלג (בעל הסולם, 1884-1954).

ספר זה מלקט את עיקרי משנותיהם, מגיש אותם כלשונם ועורך בניהם השוואה. למרות שהרי"ל אשלג והראי"ה קוק פעלו בראשית המאה העשרים, הסוגיות שלהן סיפקו השניים מענה, רלוונטיות ועומדות בסיס השייח החברתי גם בימינו אנו.

(לרכישה באתר ספרי קבלה; להורדת גרסת PDF; להורדה כמסמך Word)

מגדל בבל הקומה האחרונה

 

אין זה סוד שהאנושות מצויה בעיצומו של משבר עמוק. תחושות של חוסר משמעות, של תסכול ושל ריקנות מציפות את חיינו. משבר בתא המשפחתי ובחינוך הילדים, התמכרות לסמים, מצב ביטחוני מעורער, חשש מפני מלחמה גרעינית, איום אקולוגי - אלה הן חלק מן הבעיות המעיבות על אושרנו. דומה כי איבדנו את היכולת לשלוט בחיינו ובמתרחש בעולם.

הדאגה המשותפת לגורל האנושות הפגישה את פרופ' ארווין לאסלו ואת הרב המקובל ד"ר מיכאל לייטמן זה עם זה. הם החליפו ביניהם ידיעות שרכש כל אחד מהם במהלך שנים ארוכות של חקירה, ועתה הם יוצאים יחד בקריאה לעתיד טוב יותר. בספר זה הם מתווים בפנינו את הדרך לכך.

(לרכישה באתר ספרי קבלה; להורדת גרסת PDF; להורדה כמסמך Word)

קבלה מדע ומשמעות החיים

 

הספר מגולל את קורותיו של מפגש בין מדענים מתחומי הפיזיקה הקוונטית, שהשתתפו בסרט שובר קופות "בליפ" לבין הרב ד"ר מיכאל לייטמן. ביד אמן מוליך אותנו המחבר בין שבילי הקבלה והמדע, אל שיח מרתק בין השכל לבין התחושה הפנימית. הקורא נוטל חלק בהרפתקה מדעית רוחנית מתוך גירוי אינטלקטואלי ואתגר מחשבתי.

(לרכישה באתר ספרי קבלה; להורדת גרסת PDF; להורדה כמסמך Word)

 
Kabbalah Science © 2007 - All rights reserved.